Wznieś wniosek ponad przeciętność warsztaty ERC z Enspire Science

Kilkudziesięciu zdolnych naukowców będzie miało szansę poszerzyć swoją wiedzę o wnioskach grantowych składanych do Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Mamy świadomość, że walka o zdobycie grantu ERC jest niezwykle zacięta, wymaga też ogromnego nakładu czasu i środków, dlatego proponujemy szkolenie szyte na miarę przez Enspire Science, jednego z liderów w komercyjnym doradztwie naukowym.

ERC-APRIL2019.jpg

Nie zawsze wystarczy rewelacyjny pomysł, podparty przez doskonałe CV. Do osiągniecia sukcesu – czyli uzyskania pieniędzy na realizację swojej koncepcji – konieczne jest także dogłębne zrozumienie zasad programu finansującego, jego specyfiki i szeregu niepisanych reguł. Właśnie taka wiedza – praktyczna, poparta wieloletnim doświadczeniem i setkami przewertowanych wniosków, obejmująca wiele więcej niż ogólnodostępne instrukcje – zostanie przekazana podczas całodniowych warsztatów, prowadzonych przez firmę Enspire Science. Odbędą się one w dniu 7 maja 2019 r. (wtorek) w godzinach 9.00-15.00 w Warszawie. Tego typu spotkania organizowane są wyłącznie komercyjnie, a ich koszt sięga kilkuset euro. My oferujemy je za darmo.

Podczas spotkania uczestnicy będą mieli możliwość dowiedzieć się wielu szczegółów m.in. o poniższych zagadnieniach:

 • podstawowa terminologia związana z ERC
 • zasady techniczne i regulacje
 • na czym polega wyjątkowość ERC
 • czym jest doskonałość naukowa
 • hipotezy – jak je właściwie utworzyć
 • jak napisać przekonującą część metodologiczną
 • wybór właściwego panelu oceniającego
 • proces aplikacji i składania wniosku
 • proces ewaluacji
 • kwestie etyczne
 • i wiele, wiele innych zagadnień…

Po szkoleniu uczestnicy będą doskonale przygotowani do tego, aby przygotować świetną aplikację do konkursu ERC. Dowiedzą się, jak najlepiej sformułować swój wniosek, trafiający dokładnie w wymogi konkursowe, oraz jak podejść strategicznie m.in. składając aplikację do odpowiedniego panelu. Wiele praktycznych rad wyposaży ich w unikalną wiedzę i umiejętności.

Oprócz części ogólnej 10 naukowców z najbardziej zaawansowanymi projektami badawczymi otrzyma szansę odbycia konsultacji online ze specjalistą. Takie 30-minutowe rozmowy z doradcą z Enspire Science, dopasowanym pod kątem ich dziedziny naukowej, zostaną zaplanowane w terminie późniejszym. Natomiast bezpośrednio po spotkaniu pracownicy Biura ds. Doskonałości Naukowej PAN będą do dyspozycji tych uczestników, którzy chcieliby omówić z nimi swoje pomysły. Będzie to szansa, aby celniej określić pomysł badawczy, uwypuklić wyjątkowość projektu oraz uzyskać odpowiedzi na wiele szczegółowych pytań i wątpliwości.

Główną część szkolenia poprowadzi Yoram Bar-Zeew, który z doradztwem w obszarze grantów ERC związany jest od 2007 roku. Specjalizuje się w obszarze nauk ścisłych, szczególnie informatyce, inżynierii i nauce o materiałach. Pełni funkcję dyrektora zarządzającego w Enspire Science – izraelskiej firmie specjalizującej się w konsultacji i szkoleniach dotyczących wniosków naukowych o granty unijne. Zajmują się głównie komercyjną pomocą przy tworzeniu wniosków do Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), organizują panele próbne dla uczestników II etapu, ale także obsługują administracyjnie sfinansowane projekty. Pomagali imponującej liczbie jednostek, od Uniwersytetu Sztokholmskiego, Trinity College w Dublinie po Uniwersytet w Bordeaux.

Więcej na temat Enspire Science można przeczytać na stronie enspire.science.

Spotkanie jest otwarte dla naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny. Całość zostanie poprowadzona w języku angielskim. Odbędzie się ono w Warszawie w Pałacu Staszica, Nowy Świat 72.

Agenda jest dostępna tutaj.

Obowiązkowa rejestracja dostępna jest tutaj.

Zgłoszenia zbieramy do 24 kwietnia. O udziale w spotkaniu uczestnicy zostaną powiadomieni w e-mailu zwrotnym najpóźniej do 26 kwietnia 2019 r. do godz. 12:00.

UWAGA: ZASTRZEGAMY SOBIE MOŻLIWOŚĆ DOKONANIA WYBORU KANDYDATÓW NA PODSTAWIE PRZESŁANYCH ZGŁOSZEŃ.

Więcej informacji o doskonałości w dziale naukowym PAN oraz na stronie Facebook.
Dane kontaktowe: doskonalosc@pan.pl, tel. +48 22 182 60 80