UWAGA! Odwiedzasz archiwalną stronę, która wkrótce przestanie działać. Zapraszamy do nowego serwisu pan.pl.

Nowa koncepcja warsztatów dla ubiegających się o grant ERC „ERC Ideas” dla przedstawicieli nauk o życiu

Pięcioro młodych naukowców, dwóch mentorów i burza mózgów – to przepis na nową formułę warsztatów dla starających się o grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). W pierwszej edycji spotkania reprezentanci nauk o życiu będą mogli przedyskutować ze specjalistami swoje pomysły badawcze na przełomowe badania.

ERC LOGO

Celem spotkania organizowanego przez Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN będzie omówienie w małej grupie pomysłów na przełomowe badania pod kątem dopasowania ich do kryteriów ERC. Będzie to też szansa na ewentualne dostosowanie projektu do wymogów i specyfiki tego konkretnego źródła finansowania.

Warsztaty skierowane będą do osób zainteresowanych ubieganiem się o grant ERC dla młodych naukowców (Starting lub Consolidator, czyli odpowiednio od 2 do 7 lat lub od 7 do 12 lat po doktoracie). Ponadto należy być reprezentantem jednego z trzech paneli Life Sciences: LS1 (Molecular and Structural Biology and Biochemistry), LS2 (Genetics, Genomics, Bioinformatics and Systems Biology) lub LS3 (Cellular and Developmental Biology) oraz deklarować chęć złożenia projektu w tegorocznym lub przyszłorocznym ogłoszeniu konkursowym (w 2019 lub 2020 roku).

W spotkaniu weźmie udział do 5 naukowców. Ich propozycjom przysłuchiwać się będzie dwóch specjalistów: prof. Agnieszka Chacińska, która pełniła rolę szefa panelu LS3, oraz prof. Andrzej Dziembowski, zdobywca grantu Starting w ramach panelu LS1.

Formuła warsztatów obejmie część prezentacyjną oraz dyskusję. Każdy z kandydatów będzie miał 10 minut na przedstawienie swojego pomysłu badawczego, po której nastąpi 30-minutowa dyskusja. W jej trakcie przede wszystkim mentorzy, ale także pozostali uczestnicy, będą mogli dzielić się swoimi spostrzeżeniami, wskazywać możliwe przeszkody w realizacji pomysłu i potencjalne rozwiązania. Będzie to też czas na udzielenie wszelkich niezbędnych wyjaśnień przez kandydata.

Uczestnicy warsztatów zostaną wybrani na podstawie informacji o ich dorobku naukowym przedstawionym w formularzu rejestracyjnym. Spotkanie odbędzie się 26 czerwca br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w godzinach 11.00-15.10. Wszelkie szczegóły zostaną przekazane bezpośrednio uczestnikom.

Przed spotkaniem kandydaci zobowiązani będą do przygotowania:

- CV w formacie odpowiadającym konkursom ERC

- stronę A4 opisu pomysłu badawczego

Materiały te zostaną wcześniej przesłane mentorom.

Na spotkanie obowiązują zapisy poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego: https://forms.gle/8Zta26dcJfxAukjz8