UWAGA! Odwiedzasz archiwalną stronę, która wkrótce przestanie działać. Zapraszamy do nowego serwisu pan.pl.

Warsztaty ERC z Key Innovations

Polscy naukowcy planujący ubiegać się o granty ERC, m.in. Starting lub Consolidator, będą mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w nadchodzących warsztatach, które poprowadzi Key Innovations. Bezpłatne szkolenie ERC, organizowane przez Biuro Doskonałości Naukowej PAN, zaplanowano na początek grudnia 2020 roku.

6461.jpg

Dla kogo jest szkolenie?

Szkolenie ERC skierowane jest do naukowców wszystkich dyscyplin, którzy mają ciekawy pomysł badawczy i by móc go realizować, starają się o dofinansowanie z Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Szkolenie szczególnie polecane jest osobom, które planują aplikować o granty Starting lub Consolidator w nadchodzących edycjach. Wymogiem uczestnictwa jest posiadanie co najmniej stopnia doktora nadanego nie później niż w 2019 roku.

Program warsztatów

Warsztaty odbędą się online 8 grudnia 2020, w godzinach od 9.00 do 13.00, za pośrednictwem aplikacji Zoom. Spotkanie podzielone będzie na pięć modułów poświęconych najbardziej problematycznym kwestiom napotykanym przez wnioskujących o granty ERC. Omówione zostaną następujące aspekty: proces i kryteria oceny ERC, sposoby opisu nowej metodologii i szacowania budżetu. Uczestnicy będą mieli również okazję dowiedzieć się jak najkorzystniej prezentować swoje osiągnięcia. Ponadto otrzymają wskazówki, jak wybrać odpowiedni panel i jak najskuteczniej przekonać do swych pomysłów ekspertów i recenzentów.

O Key Innovations

Key Innovations to międzynarodowa firma szkoleniowa oferująca komercyjnie pomoc naukowcom ubiegającym się o granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych. Firma, mieszcząca się w Londynie, Grecji i na Cyprze, zorganizowała dotychczas warsztaty w ponad trzydziestu krajach. Grudniowe warsztaty będą pierwszymi poprowadzonymi przez Key Innovations w Polsce.

Obowiązkowa rejestracja online

Aby wziąć udział w warsztatach ERC, zarejestruj się przez formularz do godz. 8.30, 4 grudnia 2020. Liczba uczestników jest ograniczona. W wydarzeniu może uczestniczyć jedynie stu naukowców. W przypadku zgłoszenia się większej liczby osób, Biuro Doskonałości Naukowej PAN dokona wyboru uczestników na podstawie informacji zamieszczonych w formularzu. Wybrani kandydaci zostaną powiadomieni w piątek, 4 grudnia.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem e-mail doskonalosc@pan.pl.