Kolejna edycja warsztatów ERC Mentoring Initiative za nami

14 naukowców, w tym 5 badaczy z różnych jednostek naukowych w Polsce, wzięło udział w kolejnej edycji warsztatów ERC Mentoring Initiative organizowanych przez Instytut Nauk o Człowieku we współpracy z PAN. Warsztaty odbyły się w dniach 4 i 5 grudnia 2020 roku w formie zdalnej. Wydarzenie jest wspierane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

BDN_ERC.jpg


Uczestnicy mieli okazję zaprezentować i skonsultować swoje pomysły badawcze, które planują przedstawić we wniosku projektowym ERC. Zaproszeni mentorzy to wybitni naukowcy, laureaci, a także dawni paneliści ERC mający wieloletnie doświadczenie w ocenie projektów European Research Council: prof. Shalini Randeria, prof. Josef Ehmer, prof. Ayse Caglar, prof. Balázs Trencsényi oraz prof. Susan Carin Zimmermann.


Warsztaty ERC Mentoring Initiative są skierowane do naukowców reprezentujących obszary społeczne i humanistyczne oraz planujących aplikowanie o granty ERC Starting i Consolidator. Gorąco zachęcamy naukowców, którzy mają ciekawy pomysł na przełomowe badania i chcieliby uzyskać opinie wybitnych ekspertów na jego temat do rejestracji na kolejne edycje tych warsztatów. Wydarzenie jest organizowane od 2016 roku i ma charakter cykliczny. Następna edycja jest zaplanowana na 2021 rok.