21 grudnia zakończone zostały  dwuczęściowe warsztaty dla polskich naukowców

21 grudnia zakończone zostały  dwuczęściowe warsztaty dla polskich naukowców „Achieving a highly competitive ERC grant proposal”. Warsztaty zostały zorganizowane przez Polską Akademię Nauk wspólnie z Enspire Science, wiodącą firmą szkoleniową z doświadczeniem w zakresie finansowania badań ze środków europejskich.

Pierwsza część warsztatów odbywała się w dniach 7-20 grudnia. Uczestnikom został udzielony dostęp do kursu „ERC Beyond” na platformie internetowej firmy. Kurs trwał prawie 3 godziny i koncentrował się na koncepcyjnych aspektach grantów ERC. Po zakończeniu tego kursu, uczestnicy przesyłali swoje pytania dotyczące grantów ERC za pośrednictwem specjalnych formularzy.

W ramach zakończenia kursu, 21 grudnia odbyła się sesją pytań i odpowiedzi na żywo na platformie Zoom, podczas której Ewa Kuśmierczyk, dyrektor Biura ds. Doskonałości Naukowej PAN, i Yasmin Wachs, trenerka Enspire Science,  odpowiedziały na pytania blisko stu uczestników. Szczegółowo zostały omówione kwestie dotyczące profilu kandydata, kwalifikowalności, instytutów goszczących, formułowania hipotez i struktury projektu, współpracy i zespołu naukowców w projekcie, wykonalności i oceny projektu. Uczestnicy otrzymali również dostęp do materiałów ze szkolenia.

Biuro ds. Doskonałości Naukowej od swojego powstania w 2016 roku wspiera naukowców, którzy chcą aplikować z polskimi instytucjami o granty ERC w zakresie:

  • Pisania wniosków i sprawdzania zgodności z zasadami ERC
  • Spraw budżetowych i prawnych
  • Pomocy w przygotowaniu do rozmów kwalifikacyjnych w Bruskeli – np. panele próbne z doświadczonymi i cenionymi naukowcami
  • Dostępu do rosnącej biblioteki projektów przyjętych przez ERC z lat poprzednich.

Zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: doskonalosc@pan.pl.