Knowledge Frontiers Symposium

Polska Akademia Nauk oraz Akademia Brytyjska przyjmują zgłoszenia do udziału w wydarzeniu naukowym z serii „Knowledge Frontiers Symposia”, które odbędzie się w formule wirtualnej w 12 sesjach w listopadzie i grudniu 2021 r. Sympozjum będzie dotyczyć zmian w sferze polityki, gospodarki i technologii.

Czytaj więcej

Migranci potrzebują lepszego dostępu do służby zdrowia

Trudna sytuacja w obozach dla uchodźców pogorszyła się dodatkowo z powodu pandemii COVID-19. Zwracają na to uwagę europejskie akademie nauk we wspólnym oświadczeniu. Apelują do Unii Europejskiej i władz krajowych o zapewnienie odpowiedniej opieki medycznej migrantom. Deklarują również eksperckie wsparcie.

Czytaj więcej

Sukcesy instytutów PAN w konkursach Horyzont 2020

Poszukiwanie ciemnej materii. Monitorowanie ekosystemów z wykorzystaniem danych satelitarnych. Molekularne mechanizmy białaczek i chłoniaków. Odżywianie a genetyczne predyspozycje do chorób dietozależnych. To tematy czterech projektów instytutów PAN, nagrodzonych niedawno w konkursach ERA Chairs oraz Twinning (w ramach unijnego programu Horyzont 2020). Gratulujemy!

Czytaj więcej

Informacja

W związku z zagrożeniem koronawirusem, realizacja przyjazdów gości zagranicznych oraz wyjazdów naukowych za granicę zostaje zawieszona do odwołania. Prosimy o odwołanie wyjazdów oraz przyjęć gości przewidzianych wstępnie w ciągu najbliższego miesiąca. W przypadku założonych już rezerwacji prosimy także o podjęcie kroków mających na celu odzyskanie środków od przewoźników, lub przełożenie biletów na inny termin.

Szkolenie V4Training - edycja wiosenna 2020

Biuro PolSCA Polskiej Akademii Nauk w Brukseli prowadzi nabór do kolejnej edycji szkolenia V4Training, które odbędzie się 20-22 kwietnia br. w Brukseli. Celem szkolenia jest wzbogacenie kompetencji personelu biur obsługi projektów. Szkolenie w obecnej formie nie jest kierowane do indywidualnych badaczy.

Czytaj więcej