Wystawa fotografii poświęcona projektowi DRYADE w Instytucie Botaniki PAN w Krakowie

Od początku listopada 2017 roku w Instytucie Botaniki im. Władysława Szafera PAN w Krakowie można obejrzeć wystawę fotografii poświęconą projektowi DRYADE (PSPB-161/10), który był realizowany przez Instytut w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Badawczego, we współpracy z jednostkami partnerskimi w Szwajcarii: Uniwersytetem w Lozannie oraz Federalnym Instytutem Badawczym WSL w Birmensdorf pod Zurychem.

911A9201

TYTUŁ PROJEKTU: Złożone interakcje ekologiczne w kontekście zmian klimatu: zastosowanie technologii sekwencjonowania nowej generacji w badaniach historii i procesów adaptacyjnych układu powiązanych ewolucyjnie organizmów arktyczno-alpejskich.

Wystawę plenerową (ogrodzenie IB PAN przy ul. Lubicz 46), zorganizowano z okazji zakończenia projektu. Przedstawia ona kilkanaście oryginalnych, artystycznych impresji fotograficznych związanych z realizacją projektu. Poprzez ukazane detale biologicznych obiektów i laboratoryjnych aspektów prowadzonych analiz, prezentowany cykl zdjęć przybliża te badania prowadzone na styku obserwacji naturalnych populacji i zastosowania najnowocześniejszych analiz pozwalających na eksplorację informacji zapisanych w genomach organizmów.

911A9404

911A9540

Koncepcja i opracowanie wystawy: Michał Ronikier, Anna Ronikier (Instytut Botaniki PAN)

Zdjęcia: Marcin Zięba (Polish-Swiss Research Programme)

 

 

Więcej informacji o projekcie w załączniku.