Warsztaty z Yellow Research o grantach ERC

17-18 listopada odbędą się bezpłatne warsztaty prowadzone przez Yellow Research. To czołowa firma szkoleniowa, która od niemal 30 lat doradza, jak skutecznie ubiegać się o granty europejskie, w tym szczególnie o prestiżowe finansowanie z European Research Council. Na wydarzenie obowiązuje rejestracja.

20211105_erc_news.jpg

Warsztaty odbędą się 17 i 18 listopada w formie trzygodzinnych webinariów. Podczas szkolenia poruszone zostaną m.in. następujące tematy:

  • 17.11, godz. 9.00-12.00 – cele konkursu, kryteria ewaluacji, a także oczekiwania ewaluatorów oraz część B2 wniosku zawierająca pełny opis pomysłu badawczego. Lotte Jaspers przedstawi skuteczne strategie przygotowania wniosków, które zwiększą Państwa szanse na uzyskanie finansowania,
  • 18.11, godz. 9.00-12.00 – części B1 wniosku, w szczególności prezentacja CV i dorobku naukowego aplikującego.

Ponadto wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymają dostęp do platformy internetowej zawierającej szkolenia online, analizy wniosków z poprzednich lat oraz zapis obu webinariów. Platforma będzie dostępna do końca kwietnia 2022 r.

Doradztwo Yellow Research

Spotkanie poprowadzi trenerka Lotte Jaspers, współzałożycielka Yellow Research. Ekspertka ma wieloletnie doświadczenie praktyczne w pisaniu wniosków aplikacyjnych oraz zarządzaniu prawami własności intelektualnej. Wspierała setki naukowców w staraniach o europejskie i krajowe granty. Konsultuje wnioski o finansowanie ERC i bierze udział w przygotowaniach wystąpień przed panelem w Brukseli. Szkoli naukowców na wszystkich etapach kariery.

Informacje organizacyjne

Warsztat obejmuje dwa webinaria 17 i 18 listopada w godzinach 9.00-12.00 oraz dostęp do platformy internetowej do końca kwietnia 2022 r. Uczestnikami mogą być naukowcy posiadający co najmniej stopień doktora (uzyskany nie później niż w 2019 r.), reprezentujący wszystkie dziedziny nauki, planujący składać wnioski projektowe do ERC. Udział w spotkaniu jest bezpłatny (uczestnictwo w podobnych komercyjnych warsztatach Yellow Research kosztuje około 450 euro). Spotkanie odbędzie się w j. angielskim.

Rejestracja na warsztaty

Rejestracja online jest obowiązkowa i potrwa do 15 listopada 2021 r. (poniedziałek) do godz. 10.00. Biuro Doskonałości Naukowej zastrzega sobie możliwość wyboru kandydatów na podstawie przesłanych zgłoszeń. Z uczestnikami skontaktuje się mailowo najpóźniej 16 listopada 2021 r. (wtorek). Szkolenie obejmuje udział w obu webinariach oraz zapewnia dostęp do platformy. Nie ma możliwości rejestracji wyłącznie na jedną część wydarzenia.

Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres doskonalosc@pan.pl.