BDN PAN szkoliło kandydatów do grantów ERC podczas „Excellent Science Days” we Wrocławiu

W dniach 23-25 października 2017 odbyła się kolejna edycja warsztatów Excellent Science Days organizowanych przez Academia Europea we Wrocławiu. Pierwsze półtora dnia poświęcone było warsztatowi „Good Scientific writing”, w trakcie którego edytorzy czasopism Nature i Nature Phisics przedstawili naukowcom tajniki procesu edytorskiego oraz podzielili się wskazówkami dotyczącymi tworzenia dobrych publikacji naukowych.

Czytaj więcej

Dwa dni przygotowań do grantów ERC z Uniwersytetem Oksfordzkim

Tym razem przeszkoleni z przygotowania do grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych zostali przedstawiciele nauk humanistycznych i społecznych. Podczas dwudniowej serii warsztatów i spotkań, które odbyły się 14 i 15 września 2017, naukowcy mogli dowiedzieć się jak skutecznie aplikować o granty ERC. Mieli także okazję nawiązać współpracę naukową z zaproszonymi badaczami podczas wydarzeń networkingowych.

Czytaj więcej

Fulbright-Schuman Award

Komisja Fulbrighta ogłasza nabór na stypendia Fulbright-Schuman, finansujące studia lub realizację projektów dotyczących stosunków pomiędzy USA i Unią Europejską lub powiązanych z tematyką Unii Europejskiej. Stypendia są skierowane do studentów studiów magisterskich, doktorantów, pracowników naukowych oraz pracowników administracji publicznej.

Czytaj więcej