Warsztaty ERC dla reprezentantów nauk społecznych i humanistycznych

Wiedeński Instytut Nauk o Człowieku oraz Polska Akademia Nauk zapraszają naukowców reprezentujących nauki społeczne i humanistyczne na warsztaty online, które odbędą się 2 i 3 lipca 2021 r. Szkolenie jest skierowane do badaczy, którzy planują ubiegać się o granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC) Starting lub Consolidator w latach 2021-2023.

Czytaj więcej

Kolejna edycja warsztatów ERC Mentoring Initiative za nami

14 naukowców, w tym 5 badaczy z różnych jednostek naukowych w Polsce, wzięło udział w kolejnej edycji warsztatów ERC Mentoring Initiative organizowanych przez Instytut Nauk o Człowieku we współpracy z PAN. Warsztaty odbyły się w dniach 4 i 5 grudnia 2020 roku w formie zdalnej. Wydarzenie jest wspierane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Czytaj więcej

Warsztaty ERC z Key Innovations

Polscy naukowcy planujący ubiegać się o granty ERC, m.in. Starting lub Consolidator, będą mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w nadchodzących warsztatach, które poprowadzi Key Innovations. Bezpłatne szkolenie ERC, organizowane przez Biuro Doskonałości Naukowej PAN, zaplanowano na początek grudnia 2020 roku.

Czytaj więcej

Inauguracja programu PASIFIC

5 listopada 2020 roku odbyło się spotkanie inaugurujące program PASIFIC. W wydarzeniu w formie on-line Polską Akademię Nauk reprezentowali: prezes PAN - prof. Jerzy Duszyński, wiceprezes PAN i koordynator programu PASIFIC - prof. Paweł Rowiński, dyrektor Biura ds. Doskonałości Naukowej PAN i menadżer projektu - Ewa Kuśmierczyk. Mieliśmy zaszczyt gościć członków Rady Doradczej programu: prof. Michaela Giersiga (Freie Universität Berlin, Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN), prof. Jerzego Paszkowskiego (University of Cambridge), prof. Barbarę Romanowicz (UC Berkeley, USA) i prof. Olivera Jensa Schmitta (Austriacka Akademia Nauk). Ponadto w charakterze gości uczestniczyli prof. Zbigniew Błocki - dyrektor Narodowego Centrum Nauki, prof. Andrzej Rychard - dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii PAN oraz dr Anna Orłowska z Instytutu Historii PAN - laureatka konkursu grantowego POLONEZ 2. Spotkanie prowadził dr Chris Reeves.

Czytaj więcej

Ruszają zapisy na warsztaty ERC Mentoring Initiative

Polska Akademia Nauk oraz wiedeński Instytut Nauk o Człowieku zapraszają naukowców reprezentujących nauki humanistyczne i społeczne na warsztaty online, które odbędą się 4 i 5 grudnia 2020 r. Spotkania są skierowane do badaczy, którzy zamierzają ubiegać się o granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC) Starting lub Consolidator w latach 2021-2023.

Czytaj więcej

Granty ERC: druga część warsztatów z Yellow Research

Blisko stu naukowców uczestniczyło 25 czerwca w webinarium, które na zaproszenie Polskiej Akademii Nauk (PAN) przygotowała topowa firma konsultingowa z Holandii. Badacze dowiedzieli się, jak napisać zwycięski wniosek o prestiżowy grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Spotkanie było zwieńczeniem miesięcznego szkolenia online.

Czytaj więcej