Dwa dni przygotowań do grantów ERC z Uniwersytetem Oksfordzkim

Tym razem przeszkoleni z przygotowania do grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych zostali przedstawiciele nauk humanistycznych i społecznych. Podczas dwudniowej serii warsztatów i spotkań, które odbyły się 14 i 15 września 2017, naukowcy mogli dowiedzieć się jak skutecznie aplikować o granty ERC. Mieli także okazję nawiązać współpracę naukową z zaproszonymi badaczami podczas wydarzeń networkingowych.

Czytaj więcej

Fulbright-Schuman Award

Komisja Fulbrighta ogłasza nabór na stypendia Fulbright-Schuman, finansujące studia lub realizację projektów dotyczących stosunków pomiędzy USA i Unią Europejską lub powiązanych z tematyką Unii Europejskiej. Stypendia są skierowane do studentów studiów magisterskich, doktorantów, pracowników naukowych oraz pracowników administracji publicznej.

Czytaj więcej

Jak skutecznie aplikować o grant ERC?

Odpowiedź na to pytanie mieli okazję poznać uczestnicy warsztatów zorganizowanych w końcu czerwca przez Biuro ds. Doskonałości Naukowej Polskiej Akademii Nauk we współpracy z Imperial College London. Były one skierowane przede wszystkim do reprezentantów nauk ścisłych i nauk o życiu, którzy planują aplikowanie o granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych Starting i Consolidator.

Czytaj więcej

Kandydaci z szansami na granty ERC trenowali przed rozmowami w Brukseli

Paneliści i laureaci grantów ERC, eksperci, a także stypendyści Instytutu Studiów Zaawansowanych PIASt wzięli udział w panelach próbnych zorganizowanych przez Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN. Celem było przeszkolenie trzech młodych doktorów – prawnika, fizyka i chemika – którzy przeszli do drugiego etapu starań o europejskie finansowanie z European Research Council. Rozstrzygające wystąpienia przed panelistami w Brukseli odbędą się jeszcze w czerwcu.

Czytaj więcej